Institut prezidenti murojaati
Baxtinur Oybutayevich Xudanov
Hurmatli talabalar, aziz abituriyentlar !
Sizlarni Impuls Tibbiyot Instituti jamoasiga qo‘shilganingiz bilan chin qalbimdan tabriklayman! Siz bugun o‘z hayotingizdagi eng mas’uliyatli, eng sharafli yo‘l — tibbiyot yo‘lini boshlab turibsiz. Bu yo‘l nafaqat chuqur bilim, balki insonparvarlik, sabr-toqat, fidoyilik va mehr kabi eng oliy qadriyatlarni talab etadi.
Institutimizda sizning muvaffaqiyatli ta’lim olishingiz uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Biz zamonaviy ta’lim texnologiyalari, ilg‘or ilmiy yutuqlar va o‘z ishining ustasi bo‘lgan malakali professor-o‘qituvchilar jamoasini jamlaganmiz. Shu orqali siz nafaqat nazariy bilim, balki amaliy tajriba, tahliliy fikrlash va klinik ko‘nikmalarni chuqur egallaysiz.
Impuls Tibbiyot Instituti — bu shunchaki o‘quv maskani emas, balki kelajakdagi yetuk shifokorlar, tadqiqotchilar va rahbarlarning shakllanadigan maktabidir. Bizning maqsadimiz — har bir talabaning ichki salohiyatini ochish, ularni mustaqil fikrlaydigan, raqobatbardosh va inson salomatligini ustuvor qadriyat deb biladigan mutaxassislar qilib yetishtirishdir.
Bu yo‘l oson emas. Ammo sizning bilimga chanqoqligingiz, mehnatsevarligingiz va oliy niyatingiz sizni albatta muvaffaqiyatga yetaklaydi.
Institutda siz nafaqat bilim, balki yangi do‘stlar, jamoaviy ruh va hamkorlik qadriyatlarini ham topasiz. Sizning har bir yutug‘ingiz — bu butun institutning yutug‘idir.
Shunday ekan, orzuingizga ishoning, harakatdan to‘xtamang va inson hayoti uchun mas’uliyatni his etgan haqiqiy shifokor bo‘lishga intiling.
Sizga yangi o‘quv yilida katta muvaffaqiyatlar, ilmiy izlanishlarda zafarlar va buyuk ishlarga ilhom tilayman.
Xush kelibsiz Impuls Tibbiyot Institutiga — ilm va insonparvarlik beshigiga!